Під час будівництва водовідвідного каналу в Нижній Саксонії археологи виявили масштабне поховання доби пізньої бронзи. Знахідку зробили на ділянці дороги між містами Мойсбург і Імменбек, повідомляє Arkeonews.
Загалом дослідники, спільно з волонтерами місцевого музею, розкопали близько 30 поховань, що датуються періодом між 1200 і 600 роками до н.е. Усі вони виконані у формі кремаційних поховань, характерних для того часу — урни з прахом були вкладені в кам’яні «коробки» та накриті зверху великим каменем.
Ритуали та ремесло пізньої бронзової доби
Урни, як правило, виготовляли з кераміки, іноді з металу чи скла, і прикрашали відповідно до уявлень про посмертний статус людини. Саме такі об’єкти дають археологам змогу вивчати культурні уявлення, соціальну ієрархію та обряди поховання давніх народів.
«Ми вражені, що артефакти збереглися в такому доброму стані. Через сільськогосподарське освоєння ці території зазвичай не дають можливості виявити цілі урни», — зазначили в команді розкопок.
Наступним етапом стане вивчення вмісту поховань — за допомогою аналізів учені спробують встановити стать, вік і, можливо, походження похованих осіб.
Проєкт з відновлення інфраструктури
Розкопки проводилися в межах проєкту з оновлення дорожньої інфраструктури — зокрема, будівництва нової системи водовідведення вздовж дороги K17. Після завершення проєкту на ділянці висадять 35 молодих лип замість дерев, які були видалені під час робіт.
Будівництво триватиме близько чотирьох місяців. Археологічна частина досліджень на цьому етапі завершена, але вчені продовжать працювати з матеріалами в лабораторіях.
Залишити коментар