У Красноярському краї Росії завершено будівництво першого в історії країни підземного сховища для зберігання нафти. Об’єкт вже готовий до експлуатації. Про це повідомила начальниця управління геології нафти і газу Роснедр Ніна Єрофєєва, передає російське агентство у середу, 14 травня.
За словами Єрофєєвої, ідея створення подібних об’єктів виникла після початку пандемії COVID-19, коли різко впало глобальне споживання нафти. А остаточний поштовх до реалізації дали події після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в 2022 році та подальший західний бойкот російської сировини.
“У Російській Федерації ніколи не було нафтосховищ — усе завжди йшло просто в трубу. Але через відсутність інфраструктури в арктичних регіонах та санкційний тиск виникла потреба в новому форматі зберігання, аби не спалювати нафту під час дослідно-промислових робіт”, – розповіла представниця Роснедр.
Нове сховище створено на базі ліцензованої ділянки в Красноярському краї. За даними експертів Російського газового товариства, оптимальний обсяг резерву має становити 10–20% від річного видобутку, тобто 55–100 млн тонн. Вони зазначають, що будівництво таких сховищ із нуля може зайняти до 10–12 років, але використання виснажених родовищ дозволяє скоротити цей термін до 3–5 років.
Ініціатива вважається спробою російської влади адаптуватися до геополітичних викликів, створивши альтернативу традиційному експорту сировини, на який нині накладено обмеження внаслідок міжнародних санкцій.
Залишити коментар