Зловмисник самостійно налагодив контакт із колишнім підлеглим, який командує батальйоном у складі російської мотострілецької бригади
В Одесі викрили чергового агента російських спецслужб. Про це повідомила Служба безпеки України у середу, 24 червня.
Слідство встановило, що на ворога працював ексвійськовий ЗСУ, який звільнився зі служби у 2005 році та мешкав у приморському місті.
«Після початку повномасштабного вторгнення фігурант сам розшукав колишнього підлеглого, який наразі очолює батальйон окупантів на Покровському напрямку. Він запропонував командиру рф допомогу у наведенні ворожих ударів по Одесі. Після доповіді комбата російській спецслужбі зрадника взяли у розробку», – зазначили у відомстві.
Завданням агента було вистежувати місця дислокації українських військ та підприємств оборонного сектору перед повітряними атаками. Найбільше окупантів цікавили позиції ППО, що прикривають регіон.
Окрему увагу зрадник приділяв координатам локальних компаній, залучених до виконання оборонних замовлень, зокрема виготовлення дронів.
Для отримання даних агент використовував професійний досвід та старі зв’язки, випитуючи інформацію у знайомих військових. Отримані координати фігурант особисто перевіряв, виїжджаючи до об’єктів на власному авто.
Під час таких розвідувальних виїздів він також фіксував рух морських суден в акваторії та моніторив графік заходу кораблів до одеського порту.
СБУ спрацювала на випередження. Контррозвідники викрили агента на старті його діяльності та вжили заходів для убезпечення стратегічних локацій.
Зловмисника «пов’язали» прямо вдома. Під час обшуку слідчі вилучили смартфон із доказами зв’язку з ФСБ.
Наразі фігуранту оголосили підозру у державній зраді за умовами воєнного стану. Це передбачає довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.
Нагадаємо, раніше у Запоріжжі схопили дезертира, який співпрацював з окупантами. Він позначав ворожі цілі на онлайн-картах та пересилав скріншоти кураторам.








Залишити коментар